Prekių katalogas

KAIP PAGERINTI MIEGĄ NĖŠTUMO METU

  • KAIP PAGERINTI MIEGĄ NĖŠTUMO METU

    Miego pagalvės nėščiosioms

     Miego pozos nėštumo metu

    Miegas, tai vienas iš svarbiausių elementų, kad žmogaus kūnas galėtų funkcionuoti puikiai, tačiau, kai kuriuose gyvenimo etapuose jis gali tapti nevisavertis. Ar žinojote, jog pagal 2016 metų mokslo tyrimus netgi 78% besilaukiančių moterų, susiduria su  miego sutrikimais? Apmaudu, kai miego procesas yra sunkus nėštumo metu, kada jo labiausiai reikia ne tik moteriai, o ir joje augančiai gyvybei. 


    Dažnu atveju įsitaisyti patogiai gali tapti tikras iššūkis, o ypač trečiajame trimestre. Daugelis moterų kaip didžiausią blogo miego poveikį įvardina nuovargį, o kitos netgi baiminasi savo įsitaisyta poza pakenkti kitoms kūno dalims, gimdai ar vaisiui. Tačiau ši bėda yra natūrali ir suprantama.
    Pateikiame keletą miego pozų, kurias išbandžius nėštumo metu gali pagerėti ne tik jūsų miego kokybė, o ir savijauta.

    Miegas pirmojo trimestro metu


    Nėštumo pradžioje gimda dar nėra pasiekusi tokį dydį, kad šis trukdytų miegui. Tad, moteriai yra saugu miegoti bet kokioje pozoje, kokioje jai tik yra patogu – ar tai būtų miegojimas ant nugaros, pilvo ar šono. Tačiau, pravartu paminėti, jog pirmojo trimestro metu miegą apsunkinti gali hormonų pasikeitimas, alkis, pykinimas ir kiti nėštumo simptomai.  

    Miegas antrojo ir trečiojo trimestro metu

    Kada moteris pasiekia antrąjį ir trečiąjį trimestrus – gimda bei pilvukas yra padidėję. Tada idealu pasirinkti miegojimo pozą ant kairiojo šono. Miegant šioje pozicijoje kraujas lengviau patenka į gimdą ir taip neapkrauna kepenų.
    Jeigu nėštumo metu bemiegant moteris junta klubo ir nugaros skausmus, neranda tinkamos pozos, pabandykite miegoti su specialiomis nėščiųjų pagalvėmis.
     

    Kitos miego pozos, padedančios palengvinti miegą nėštumo metu


    Nėštumo metu moteris susiduria su dar keliais pagrindiniais sunkumais – rėmens padidėjimu, kojų tinimu. Jei miegodama jaučiate rėmens skausmą, po viršutine kūno dalimi pakiškitę pagalvę. Sumažinti kojų skausmą ir patinimą taip pat galite po kojomis pakišusi pagalvę. Nėštumo metu pravers ir nėštumo pagalvė, kuri sudarys atramą jūsų kūnui ir neapkraus nugaros. Ji leis patogiai įsitaisyti ir užmigti. 

    Pozicijos, kurių reikėtų vengti


    Daugelis moterų jaudinasi, jog miegant ant pilvo, jos gali pakenkti vaisiui. Tačiau, nėra ko jaudintis, gimda yra tokia stipri, jog puikiai apsaugo vaikelį. Visgi, įžengus į antrąjį ir trečiąjį trimestrus moters pilvas jau yra padidėjęs ir natūraliai tampa sunku ant jo miegoti, tad ekspertai rekomenduoja šioje pozoje miegoti rečiau. Moterys, kurios vis tiek pasilieka prie miegojimo ant pilvo pozos, teigia, jog joms padeda pagalvių atramos arba miego pagalvė.
    Trečiojo trimestro metu, derėtų vengti miegojimo ant nugaros, kadangi taip yra užspaudžiamos pagrindinės kraujagyslės, per kurias kraujas keliauja į gimdą. Dėl šio spaudimo gali sumažėti deguonies tiekimas vaisiui, o taip pat ir padažnėti tokie negalavimai, kaip rėmens padidėjimas, galvos svaigimas. Taip pat yra maža galimybė, jog miegas ant nugaros, nėštumo metu, gali sukelti persileidimą. 
    Daugelis moterų teigia, jog nakties metu jos atsibunda ant nugaros, tad siekiant to išvengti – prie nugaros sudėliokite pagalvių atramą, kuri padės miego metu išlikti ant šono.

     

    Kaip išsirinkti tinkamą nėščiosios miego pagalvę?

    Pirmiausia išsirinkite miego pagalvės formą:

    • C formos miego pagalvė dažniausiai būna apie 250 cm ilgio. Šios nėščiųjų pagalvės galimybės labai įvairios, leidžia įsitaisyti įvairiomis pozomis, galima naudoti ir sėdint. Viena dalis dedama po galva, kita dalis - tarp kojų. 

    • Bumerango formos pagalvės dažniausiai būna apie 190 cm ilgio. Paprasto dizaino, tačiau praktiškos. Šios pagalvės sukurtos prilaikyti nugarą, pilvuką, kelius. Jos minkštesnės, todėl lengva sulenkti taip, kad Jums būtų kuo patogiau. Ji puikiai tinka ir žindymo metu.

    Išsirinkus nėštukės pagalvės forma, verta pagalvoti ir apie užpildą:

    • Miegojimo ar žindymo pagalvė su polistirolio rutuliukais yra patvari, lengva, antialerginė. Ji neskleidžia jokio garso ar šiukšdėjimo. 
       
    • Miegojimo ar žindymo pagalvė su grūdų užpildu bus gerokai sunkesnė už kitas, tačiau užtikrina stabilumą. Tačiau jos puikiai prisitaiko prie kūno linijų, kvėpuoja.
       
    • Miegojimo ar žindymo pagalvė  su silikono užpildu. Tai itin maži rutuliukai, lengvai prisitaikantys prie Jūsų kūno linijų. Judant pagalvei, skleidžia tylų šiukšdėjimą. 

     

    Miegas nėštumo metu gali tapti tikru iššūkiu ir tai yra natūralu. Svarbiausia pasirinkti sau tinkamą poziciją. Nepamirškite, jog tik jūs geriausiai jaučiate savo kūną ir laikui bėgant suprasite, kaip miegoti patogiausia. Dėl negalavimų visada galite pasikonsultuoti su savo gydytoju, kuris taip pat pateiks naudingų patarimų.